Półkolonie letnie na basenie to połączenie nauki i doskonalenia pływania oraz nietuzinkowych zajęć w gronie rówieśników pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne!

Półkolonie w Olsztynie są inspirowane niesamowitą przyrodą regionu, a także potrzebą ruchu, odkrywania świata i swoich możliwości przez dzieci.

  • Przybliżamy uczestnikom walory Warmii i Mazur w licznych wycieczkach krajoznawczych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, kulturą oraz fauną i florą( m.in. biwaki w lesie, wycieczki do Arboretum, Leśniczówek, ścieżek leśnych- dydaktycznych, odwiedziny w Muzeum Przyrody, spotkania z przyrodnikami, wyprawa do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków, wycieczki pociągiem do okolicznych miasteczek i wiele innych).
  • Rozbudzamy ciekawość świata i dbałość o jego przyszłość na warsztatach kreatywnych, plastycznych, naukowych ( tworzenie obrazów wielkoformatowych, spotkania z naukowcem, eksperymenty chemiczne, tworzenie ekosztuki zgodnie z myślą zero wasted, tworzenie gier planszowych z naturalnych tworzyw, zabawy z gliną, gipsem i wiele innych).
  • Staramy się podążać za bieżącymi potrzebami dzieci i ich zainteresowaniami ( zajęcia z robotyki, pierwszej pomocy, łucznictwa, warsztaty detektywistyczne, biegi na orientację, zajęcia survivalowe, zajęcia kuglarskie i wiele innych).
  • Pokazujemy jak w ruchu odpoczywać, poznawać siebie i dobrze się bawić ( m.in. wyprawa do parku linowego, loty szybowcem, pływanie motorówką, Dezetą, rowerami wodnymi, zabawy z różnych stron świata, ale też zabawy podwórkowe lat 80-90, elementy gier zespołowych, Frisbee, Boccie, Rugby i wiele innych).
  • Nieodłącznym elementem wszystkich programów półkolonii jest nauczanie i doskonalenie pływania oraz samoratownictwa w wodzie.

 

Dzięki lokalizacji naszej półkolonii na terenie Kortowa jesteśmy blisko lasu, jeziora, terenów zielonych, gdzie realizujemy zajęcia na świeżym powietrzu oraz nietypowe gry i zabawy.

Nasze półkolonie wyróżnia dbałość o ciekawe spędzenie czasu wolnego bez użycia urządzeń elektronicznych, gier komputerowych, tabletów i smartfonów.

Półkolonie na basenie tworzą ludzie – zarówno instruktorzy jak i dzieci. Ich współdziałanie tworzy niezwykłą atmosferę, w której łatwo o nawiązywanie nowych znajomości w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania.

Półkolonie dla dzieci na basenie to doświadczenie w organizacji wypoczynku od 2013.