Półkolonie na basenie to pomysł, który powstał w odpowiedzi na dziecięce zamiłowanie do ruchu i zabawy w wodzie. Z wodą zaprzyjaźniłyśmy się już kilkanaście lat temu i doskonale rozumiemy te momenty radości i swobody jaka towarzyszy człowiekowi zanurzonemu pod powierzchnią. To uczucie popchnęło nas do poszukiwania drogi zawodowej, która łączyłaby wiedzę o rozwoju i zdrowiu człowieka ze środowiskiem wodnym. Ukończyłyśmy Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunkach Fizjoterapia oraz Turystyka i Rekreacja, mnóstwo kursów, szkoleń i warsztatów. Jesteśmy pedagogami z powołania, ale to ciekawość świata i odkrywanie go na nowo pozwala nam przełamywać bariery, spełniać marzenia, poszukiwać nowe drogi. Wiemy, że życie w ruchu fizycznym i mentalnym jest jak oddech dla ciała, dlatego chcemy już w najmłodszych zaszczepiać prawidłową postawę funkcjonowania w świecie. Praca z dziećmi daje nam inspirację do działania i ciągłego poszukiwania.
Skupiamy wokół siebie pedagogów, opiekunów, instruktorów, harcerzy, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami z dziećmi, tworzą przyjazną, rodzinną atmosferę.
Skupiamy się przede wszystkim na nauce i doskonaleniu pływania, a poza tym pozwalamy dzieciom na odkrywanie swoich indywidualnych talentów w przeróżnych zadaniach: tanecznych, muzycznych, aktorskich i sprawnościowych.